• Header2
  • Header3

MEIE PIDULIK SÜGISBALL

 

Selle aasta novembri keskel korraldas Vancouveri Eesti Seltsi juhatus erakorraliselt
õnnestunud Sügisballi, et tähistada Eesti Vabariigi 90. aastapäeva ja  tervitada tantsuõpetajaid Eestist,  kes tulid siia Lääneranniku rahvatantsurühmi järgmise aasta tantsupeoks ette valmistama.

Ballist võtsid ka osa Eesti Aukonsul Vancouveris Harry Jaako abikaasa Barbaraga ning Eesti Aukonsul Seattelis Paul Raidna abikaasa Katrega.
Liisa Suurkask tervitas kõiki ballil viibijaid ning tutvustas külalisi Eestist: Kalev Järvelat, Sirje Jõelehte ja Erika Põlendiku. Kalev, kes oli Tallinnas korraldatud suure tantsupeoga hakkama saanud, näitas ka kõigile ballikülalistele oma südikust organiseerimisel, õpetades kõigile soovijaile mitmeid kergestiõpitavaid tantse.


Meile külla tulnud Portlandi rahvamuusikaansambel, koos meie kohaliku talendi Aarne Torkiga, mängisid nii saate- kui ka tantsumuusikat ja pälvisid ballikülaliste sooja vastuvõtu.
Meie populaarne laulugrupp Leelo ja segakoor Terry Johansoni juhatusel esinesid mitmete lauludega. Tõnis Mägi “Palve”esitati segakoori poolt koos saksofonist Taavo Rubergiga.
Peale paari klaasi kosutavat Saku õlut serveeriti kõigile maitsvat eesti toitu. Magustoidu- laua olid oma suurepäraste küpsetistega kokku pannud Brigid, Karin, Kärt ja Mae-Helena.
“Keerutajad” esitasid suure entusiasmiga mitu tantsu Enno Paadi juhtimisel.


Samuti esinesid “Kilplased”, kes publikut alati oma noorusliku tantsuenergiaga rõõmustavad, suutsid isegi tantsuõpetajaid Eestist meeldivalt üllatada. Loterii auhinnad olid populaarsed, eriti hinnas olid Enda Bardeli Tallinna maal ja Tiina Mulla Eesti motiividega särgid.
Üllatuseks nii mõnelegi kestis pidu kuni varajaste hommikutundideni ja kindlasti jääb Sügisball 2008 meelde veel paljudeks aastateks. 

Peale Harrisson Hot Spring’is peetud Lääneranniku Eesti Päevi ei ole peomeeleolu ja -sära nii kaua ühelgi peol elus hoitud, kui seda paari nädala eest Eesti Vabariigi aastapäeva Sügisballil!


Marje Suurkask
Eesti keelde tõlkinud: Mae-Helena Mägila

 

Allpool toome ära valiku balli piltidest:

 

{gallery}bal08{/gallery}